girl-signs-documents-lady-sitting-table-manager-working-office copy

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

W Polsce jest przeszło siedem tysięcy niesamorządowych organów prowadzących. Często mierzymy się z podobnymi wyzwaniami, dlatego tak ważne jest się zjednoczyć. Związek jest miejscem dla wszystkich niesamorządowych organów prowadzących szkoły, przedszkola, małe i duże, publiczne i niepubliczne. Różnorodność perspektyw jest naszą siłą.

DOŁĄCZ DO ZWIĄZKU

Działamy społecznie, dlatego członkostwo nie wiąże się z żadnymi kosztami ani zobowiązaniami. Oczywiście można zaangażować się bardziej, np. czasowo lub finansowo, jeśli ktoś ma na to ochotę. Dlatego przygotowaliśmy dwa typy członkostwa w Związku Pracodawców Edukacji:

    • Nadzwyczajne – członkostwo nie wiąże się z żadnymi obowiązkami ani płatnościami. Pozwala zaangażować się w życie Związku i lepiej się poznać. Dobry wybór na początek.
    • Zwyczajne – dla chcących wesprzeć Związek finansowo. Składka roczna wynosi 1 zł od każdego dziecka wykazanego w RSPO we wszystkich placówkach, dla których Członek Zwyczajny jest organem prowadzącym. Jako Członek Zwyczajny zyskasz prawo głosu na Walnym Zgromadzeniu.

Procedura dołączenia do Związku jest prosta i polega na wypełnieniu poniższego formularza. Następnie skontaktujemy się potwierdzić dane, a po decyzji Zarządu prześlemy Uchwałę potwierdzającą przyjęcie do Związku Pracodawców Edukacji.

KORZYŚCI Z CZŁONKOSTWA

Każdy Członek Związku Pracodawców Edukacji otrzymuje dostęp do naszej grupy, gdzie konsultujemy projekty ustaw, wybieramy reprezentantów do różnych gremiów, dzielimy się ważnymi informacjami dotyczącymi naszej pracy oraz omawiamy postulaty Związku. Te przywileje są niezależne od wybranego typu członkostwa.

Zobacz, nad czym aktualnie pracujemy.

COŚ POZOSTAJE NIEJASNE?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

CO O NAS MÓWIĄ?

Do Związku dołączyłem z chęcią lepszego poznania środowiska, wyzwań z jakimi mierzą się inni pracodawcy edukacji oraz wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. Nie mniej ważne jest dla mnie dołączenie do szerokiego dialogu na temat koniecznych zmian w systemie oświaty. W mojej ocenie polska edukacja ma ogromny potencjał i chcę podzielić się tym, co działa w naszych placówkach, a także upowszechniać najlepsze rozwiązania.

dr Łukasz Srokowski

założyciel sieci szkół Navigo

Wspieranie łatwiejszego dostępu do zawodu nauczyciela oraz systematyczne podnoszenie kwalifikacji zawodowych stanowią kluczowe kroki w poprawie warunków pracy w oświacie i podniesieniu jakości edukacji. Zapewnienie możliwości i zachęt do wstępu do tego znaczącego zawodu jest nie tylko korzystne dla kandydatów, ale przede wszystkim dla całego systemu edukacyjnego i rynku pracy. Wzmacnianie ścieżek rozwoju zawodowego dla nauczycieli oraz ułatwienie im dostępu do narzędzi, szkoleń i wsparcia pomaga stworzyć dynamiczną, stale rozwijającą się kadrę pedagogiczną. To z kolei przekłada się na lepszą jakość nauczania i bardziej efektywne wsparcie dla uczniów. Warto inwestować w te obszary, ponieważ poprawa warunków pracy nauczycieli i ciągłe doskonalenie ich umiejętności ma bezpośredni wpływ na rozwój naszych uczniów i jakość kształcenia. To nie tylko inwestycja w edukację, ale także w lepszą przyszłość naszych dzieci i społeczeństwa jako całości.

Rafał Dutkiewicz

Prezes Zarządu Pracodawcy RP

Debata dotycząca poprawy sytuacji w polskiej edukacji powinna się odbywać przy silnym i słyszanym głosie reprezentacji edukacji niepublicznej. Powołanie Związku Pracodawców Edukacji to sygnał, iż reprezentanci niesamorządowych szkół i przedszkoli będą wiarygodnym i stabilnym partnerem dla nowej Minister Edukacji. Jestem głęboko przekonana, iż nasze postulaty dotyczące podniesienia jakości i różnorodności oferty są spójne z wizją rozwoju polskiej oświaty i zostaną przyjęte z pełnym zrozumieniem w ramach dialogu ze stroną społeczną.

Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk

Construction & Education Services, IPS International Schools z Wrocławia

Scroll to Top